Jídelní stoly pro 6 osob


Taky vás při zařizování jídelny limituje prostor? Nejste sami. Pokud vás je u stolu obvykle šest (nebo méně), vyplatí se vám jídelní stůl pro 6 osob. V naší nabídce najdete kvalitní a elegantní masivní jídelní stoly, které jednak zútulní váš interiér, ale zároveň poskytnou dostatek místa pro každého strávníka. Jídelní stoly vyrábíme z masivu, a to většinou dubového, anebo borovicového. Tyto druhy dřevin jsou oblíbené zejména pro krásnou kresbu, vysokou pevnost a perfektní stabilitu.

 

Jídelní stůl pro 6 osob a jeho rozměry

Čím se řídit při výběru jídelního stolu pro 6 osob? Třebaže je vaším snem opravdu velký jídelní stůl, při výběru velikosti jídelního stolu musíte brát ohled především na prostorové možnosti jídelny či kuchyně.

V případě, že se řadíte mezi šťastlivce, kteří doma nemusí počítat každý volný centimetr, je ideální se řídit pravidlem, že každá osoba potřebuje na stole plochu o rozměru alespoň 60 cm na šířku a 40 cm na hloubku (v případě, že si nechceme vzájemně překážet). Chybu samozřejmě neuděláte, pokud si do domácnosti se čtyřmi osobami pořídíte stůl pro 6 osob. Zjednodušeně lze říci, že více prostoru u jídelního stolu vůbec nevadí – právě naopak. Pro jídelní stoly pro 6 osob platí, že musíme počítat s rozměrem alespoň 90 x 150 cm (ideální je 90 x 180 cm). K šířce stolu je třeba připočítat navíc také prostor pro odsunutí židle při vstávání od stolu, který by měl být minimálně 70 cm, přičemž se doporučuje 100 cm. Šířka celé jídelní sestavy pro 6 osob může tedy být až 3 metry.

 Pro kulatý stůl pro 6 osob platí rozměr minimálně 110 cm (průměr).

Jídelní stoly pro 6 osob a jejich nabídka

 

Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete hned několik designů stolů pro šest osob. Téměř u všech produktů kategorie jídelní stoly máte možnost sami si zvolit z nabízených rozměrů. Jednou z možností je kulatý jídelní stůl v rustikálním stylu. Jeho výhodou je možnost volby průměru desky od 80 cm až do 110 cm. Pro šest osob volte rozměr alespoň 110 cm. Kulaté jídelní stoly se krásně vyjímají ve velkých místnostech, nejlépe se čtvercovým půdorysem. Pokud máte rádi rustikální styl francouzského venkovského bydlení, doporučujeme francouzský stůl nebo stůl Provence. U obou možností máte na výběr z několika variant rozměrů.

Pro 6 osob se také hodí oválný dubový stůl, rustikální stůl, obdélný stůlkolekce Alexandra a řada dalších. Sejde se vás občas u stolu o trochu víc? Pak doporučujeme rozkládací jídelní stoly, u nichž lze po rozložení získat délku až 200 cm nebo 220 cm.

 

Jídelní sety 1+6

 

Nechce se vám zdržovat výběrem jídelního stolu a židlí, které by k němu ladily? Pak se inspirujte sekcí jídelní sety 1+6, které kombinují vždy jeden jídelní stůl a 6 židlí. Na výběr máte z opravdu bohaté nabídky sestav do jídelny! Jídelní stoly dodáváme obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem. Domácí montáž zvládnete během několika málo minut!

Produkt přidán do seznamu přání