Jídelní stoly 

Jídelní stůl se může stát místem, které jediné sdružuje celou rodinu. Setkávají se u něj děti s rodiči a můžou si popovídat, hlavně se ale těší na chutné pokrmy. I proto je důležité, abyste vybírali kvalitní stoly z masivu, které něco vydrží a budou vám věrně sloužit nejen pár let, ale několik pár desetiletí. Poctivý masivní stůl můžete přenechat svým potomkům a stane se z něj bez potíží kousek s historickou hodnotou. Investujte do stolu z masivu a přidejte k němu také masivní židli, aby vše krásně ladilo. Nabízíme jídelní stoly z masivu v různých variantách, například to může být rustikální stůl, nebo kus ve stylu Provence a nechybí ani rozkládací jídelní stoly, vysoce praktické vybavení do menších místností. Nejčastějšími materiály našich masivních stolů jsou borovice a dub, na výběr budete mít ale také z dalších dřevin. 

 

Rozkládací jídelní stoly

 

Pokud se vás třeba jenom občas sejde u stolu víc, doporučujeme koupit rozkládací jídelní stůl. Mezi nejoblíbenější rozměry stolů patří 140 x 90 cm nebo 160 x 90 cm s možností rozložení na délku až 220 cm. Podobný rozkládací jídelní stůl už dokáže poskytnout opravdu plno místa pro všechny!

 

Jídelní stoly z masivu a jejich varianty

 

Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete jak například rustikální stůl, tak i jídelní stůl Provence a moderní jídelní stoly například jídelní stůl kombinující masivní desku a ocelové nohy. Všechny jídelní stoly z naší nabídky jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů. Základem je masivní dřevo, nejčastěji dub nebo borovice, které nábytku propůjčuje perfektní pevnost a stabilitu. Konstrukce stolů je uzpůsobena i velké zátěži. Nábytek ošetřujeme přírodním olejem, který dřevo chrání před nežádoucím poškozením a zároveň zvýrazňuje kresbu přírodního masivu. Jídelní stoly dodáváme pečlivě zabalené, obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem, díky němuž pro vás domácí montáž bude hračkou!

hodnocení

 • Rozkládací jídelní stoly

  Nezřídka se stává, že se nás u jídelního stolu sejde víc než obvykle. Někdo podobnou situaci řeší využitím přídavných stolků a náhradních židlí a stoliček, což je sice praktické, ale ne nijak zvlášť elegantní. Máme pro vás mnohem jednodušší řešení: rozkládací jídelní stůl!

   

  Rozkládací jídelní stůl je samozřejmě ideální především pro ty, kteří nemají v jídelně zrovna moc místa, ale zároveň by se jim více prostoru pro další strávníky hodilo. Skvělou volbou je také pro domácnosti, v nichž by velký jídelní stůl spíše překážel.

   

  Rozměry rozkládacích stolů do jídelny

   

  Rozměry pro rozkládací jídelní stoly jsou samozřejmě různé, nicméně mezi nejžádanější patří:

  •         90 x 140 cm (s možností rozložení na délku až 200 cm)
  •         90 x 160 cm (s možností rozložení na délku až 220 cm)

   

  Systém rozkládaní stolů

   

  Způsob, jakým se rozkládací jídelní stoly dají zvětšit, je vždy naprosto jednoduchý. Osvojíte si ho během několika málo vteřin! Názorné předvedení rozložení stolu můžete vidět ve videoukázce.

   

  Někdy bývají součástí nohou stolu kolečka, zabraňující nežádoucímu poškrábání podlahy během manipulace se stolem. Velkou výhodou rozkládacích stolů z naší nabídky je opravdu jednoduchý a zároveň precizní systém rozložení.

   

  Rozkládací jídelní stoly a jejich nabídka

   

  Velice oblíbené jsou rozkládací stoly z kolekce Helsinki a série NICE. Jedná se o dva nejžádanější rozměry, tedy 140 x 90 cm nebo 160 x 90 cm s možností rozložení na délku až 200 nebo 220 cm.

   

  V naší nabídce najdete také pevné jídelní stoly s možností vkladů na obě strany.

   

  Proč si vybrat rozkládací jídelní stoly od firmy Nábytek Mirek?

  •         garantujeme originální vzhled
  •         využíváme 100% přírodní masiv
  •         nákupem přímo u výrobce ušetříte až 50%
  •         rozkládací stoly mají jednoduchý systém rozkládání

   

  Jídelní stoly dodáváme pečlivě zabalené, obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem, díky němuž pro vás domácí montáž bude hračkou!

 • Dřevěné jídelní stoly

  Řada z nás si možná ani neuvědomuje důležitost jídelního stolu. Nejenom, že je dominantním prvkem každé jídelny, ale patří také mezi kusy nábytku v domácnosti, u nichž se stále něco děje. Kromě stolování jídelní stoly můžeme využít jako pracovní desku pro přípravu pokrmů, například pokud je kuchyňská linka již vytížena. U jídelního stolu se často setkává celá rodina, pořádáme u něj posezení s přáteli i rodinné oslavy. Jídelní stůl je zkrátka srdcem každé jídelny i domácnosti, a už jen z tohoto důvodu bychom jeho výběru měli věnovat patřičnou pozornost.

   

  Jsme specialisté na jídelní stoly z masivu, které si zákazníka získají nejen svým designem, ale také kvalitou provedení a špičkovou řemeslnou prací. Návrhy pro jídelní stoly vytváří renomovaní designéři, kteří při své práci zohledňují všechny možné aspekty ovlivňující spokojenost zákazníka.

   

  K hlavním přednostem jídelních stolů z masivu patří především krásný design a vynikající pevnost i odolnost. Textura přírodního dřeva zútulní interiér každé jídelny! Naše masivní stoly do jídelny jsou v každém ohledu trvanlivé a k dispozici jsou v mnoha provedeních, takže u nás jistě najdete takový masivní stůl, který bude plně vyhovovat vašim představám!

   

  Jídelní stoly - dřevěné a jejich nabídka

   

  Pro výrobu všech jídelních stolů využíváme ty nejkvalitnější materiály. Nejčastěji se jedná o masivní dub a borovici. Oba tyto druhy dřevin se v nábytkářství řadí k těm nejvyužívanějším a nejoblíbenějším. Mají krásnou kresbu a perfektní vlastnosti. Konstrukce stolů je uzpůsobena i velké zátěži. Nábytek ošetřujeme přírodním olejem, který dřevo chrání před nežádoucím poškozením a zároveň zvýrazňuje kresbu přírodního masivu.

   

  Protože se snažíme pokrýt požadavky co nejširšího spektra zákazníků, najdete v naší nabídce jídelní stoly v různých designech: jídelní stůl Provence, rustikální stůl, moderní jídelní stůl, který kombinuje masivní desku a ocelové nohy.

   

  Masivní jídelní stůl + židle

   

  Jestliže plánujete vybavit celou jídelnu, inspirujte se nabídkou sekce masivní jídelní sety. Najdete zde jídelní sety z masivu v závislosti na počtu strávníků, a to buď v sestavě 1+4, anebo 1+6. Mimo jiné máme v nabídce také vintage jídelní sestavy, jídelní set Provence a celou řadu dalších. Velmi oblíbené jsou kombinace masivních stolů a čalouněných židlí s nohami z masivního dřeva.

   

  Rozkládací jídelní stoly - dřevěné 

   

  V případě, že se vás u stolu občas či pravidelně schází víc, je ideální volbou rozkládací jídelní stůl. Zákazníci nejčastěji volí rozměr 140 x 90 cm nebo 160 x 90 cm s možností rozložení na délku až 220 cm. Podobný rozkládací jídelní stůl už dokáže poskytnout opravdu plno místa pro všechny!

   

  Masivní rozkládací stoly mají zcela jednoduchý systém rozkládaní, který si osvojíte během několika málo vteřin!

   

  Proč si vybrat dřevěné jídelní stoly od firmy Nábytek Mirek?

  •         garantujeme originální vzhled
  •         využíváme 100% přírodní masiv
  •         nákupem přímo u výrobce ušetříte až 50%

   

  Jídelní stoly dodáváme pečlivě zabalené, obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem, díky němuž pro vás domácí montáž bude hračkou!

 • Jídelní stoly pro 4 osoby

  Většina z nás je při zařizování jídelny limitovaná prostorem, který máme k dispozici, a samozřejmě také počtem osob. Odborníci však doporučují jídelní stůl naddimenzovat (samozřejmě pokud to alespoň trochu jde).

   

  Jídelní stůl pro 4 osoby a jeho rozměry

   

  Abychom si při jídle vzájemně nepřekáželi, potřebuje každá osoba plochu na stole o rozměru alespoň 60 cm na šířku a 40 cm na hloubku. Chybu samozřejmě neuděláte, pokud si do domácnosti se čtyřmi osobami pořídíte stůl pro 6 osob. Zjednodušeně lze říci, že více prostoru u jídelního stolu vůbec nevadí – právě naopak. Ne vždy nám to však interiér dovolí. Pro jídelní stoly pro 4 osoby platí, že musíme počítat s rozměrem minimálně 80 x 120 cm (ideální je 80 x 140 cm nebo 160 x 90).

   

  Pro kulatý stůl pro 4 osoby platí rozměr minimálně 100 cm (průměr). Pro další dvě osoby je ideální přidat vždy 25 cm v průměru.

   

  Sejde se vás občas u stolu o trochu víc? Pak doporučujeme rozkládací jídelní stoly, u nichž lze po rozložení získat délku až 200 cm nebo 220 cm.

   

  Jídelní stoly pro 4 osoby a jejich nabídka

   

  Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete hned několik designů stolů pro čtyři osoby.

   

  Jednou z možností je kulatý jídelní stůl v rustikálním stylu. Jeho výhodou je možnost volby průměru desky od 80 cm až do 110 cm. Kulaté jídelní stoly se krásně vyjímají ve velkých místnostech, nejlépe se čtvercovým půdorysem.

   

  Pokud máte rádi rustikální styl francouzského venkovského bydlení, doporučujeme francouzský stůl nebo stůl Provence. U obou možností máte na výběr z několika variant rozměrů.

   

  Pro 4 osoby se také hodí oválný dubový stůlrozkládací stůlkolekce NICE, rustikální stůl a další.

   

  U většiny jídelních stolů z naší nabídky máte možnost zvolit si ideální rozměr desky stolu. Jídelní stoly vyrábíme z masivu, a to většinou dubového, anebo borovicového. Tyto druhy dřevin jsou oblíbené zejména pro krásnou kresbu, vysokou pevnost a perfektní stabilitu.

   

  Jídelní sety 1+4

   

  Nechce se vám zdržovat výběrem jídelního stolu a židlí, které by k němu ladily? Pak se inspirujte sekcí jídelní sety 1+4, které kombinují vždy jeden jídelní stůl a 4 židle. Na výběr máte z opravdu bohaté nabídky sestav do jídelny!

   

  Jídelní stoly dodáváme obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem. Domácí montáž zvládnete během několika málo minut!

 • Jídelní stoly pro 6 osob

  Taky vás při zařizování jídelny limituje prostor? Nejste sami. Pokud vás je u stolu obvykle šest (nebo méně), vyplatí se vám jídelní stůl pro 6 osob. V naší nabídce najdete kvalitní a elegantní masivní jídelní stoly, které jednak zútulní váš interiér, ale zároveň poskytnou dostatek místa pro každého strávníka.

   

  Jídelní stoly vyrábíme z masivu, a to většinou dubového, anebo borovicového. Tyto druhy dřevin jsou oblíbené zejména pro krásnou kresbu, vysokou pevnost a perfektní stabilitu.

   

  Jídelní stůl pro 6 osob a jeho rozměry

   

  Čím se řídit při výběru jídelního stolu pro 6 osob? Třebaže je vaším snem opravdu velký jídelní stůl, při výběru velikosti jídelního stolu musíte brát ohled především na prostorové možnosti jídelny či kuchyně.

   

  V případě, že se řadíte mezi šťastlivce, kteří doma nemusí počítat každý volný centimetr, je ideální se řídit pravidlem, že každá osoba potřebuje na stole plochu o rozměru alespoň 60 cm na šířku a 40 cm na hloubku (v případě, že si nechceme vzájemně překážet). Chybu samozřejmě neuděláte, pokud si do domácnosti se čtyřmi osobami pořídíte stůl pro 6 osob. Zjednodušeně lze říci, že více prostoru u jídelního stolu vůbec nevadí – právě naopak.

   

  Pro jídelní stoly pro 6 osob platí, že musíme počítat s rozměrem alespoň 90 x 150 cm (ideální je 90 x 180 cm).

   

  K šířce stolu je třeba připočítat navíc také prostor pro odsunutí židle při vstávání od stolu, který by měl být minimálně 70 cm, přičemž se doporučuje 100 cm. Šířka celé jídelní sestavy pro 6 osob může tedy být až 3 metry.

   

  Pro kulatý stůl pro 6 osob platí rozměr minimálně 110 cm (průměr).

   

  Jídelní stoly pro 6 osob a jejich nabídka

   

  Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete hned několik designů stolů pro šest osob. Téměř u všech produktů kategorie jídelní stoly máte možnost sami si zvolit z nabízených rozměrů.

   

  Jednou z možností je kulatý jídelní stůl v rustikálním stylu. Jeho výhodou je možnost volby průměru desky od 80 cm až do 110 cm. Pro šest osob volte rozměr alespoň 110 cm. Kulaté jídelní stoly se krásně vyjímají ve velkých místnostech, nejlépe se čtvercovým půdorysem.

   

  Pokud máte rádi rustikální styl francouzského venkovského bydlení, doporučujeme francouzský stůl nebo stůl Provence. U obou možností máte na výběr z několika variant rozměrů.

   

  Pro 6 osob se také hodí oválný dubový stůl, rustikální stůl, obdélný stůlkolekce Alexandra a řada dalších.

   

  Sejde se vás občas u stolu o trochu víc? Pak doporučujeme rozkládací jídelní stoly, u nichž lze po rozložení získat délku až 200 cm nebo 220 cm.

   

  Jídelní sety 1+6

   

  Nechce se vám zdržovat výběrem jídelního stolu a židlí, které by k němu ladily? Pak se inspirujte sekcí jídelní sety 1+6, které kombinují vždy jeden jídelní stůl a 6 židlí. Na výběr máte z opravdu bohaté nabídky sestav do jídelny!

   

  Jídelní stoly dodáváme obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem. Domácí montáž zvládnete během několika málo minut!

 • Jídelní stoly pro 8 osob

  Patříte ke šťastlivcům, kteří se při zařizování jídelny nemusí nechat limitovat prostorem? Pak se neomezujte a dopřejte si u stolování dostatek místa pro všechny členy vaší domácnosti, popřípadě pro vaše hosty! Jídelní stůl pro 8 osob se bude krásně vyjímat ve velkých jídelnách! Z naší bohaté nabídky různých designů si jistě vyberete svůj ideál!

   

  Specializujeme se na masivní nábytek, takže naše nabídka zahrnuje kvalitní a elegantní masivní jídelní stoly, které jednak zútulní váš interiér, ale zároveň poskytnou dostatek místa pro každého strávníka.

   

  Jídelní stoly vyrábíme většinou z dubového, anebo borovicového masivu. Tyto druhy dřevin jsou oblíbené zejména pro krásnou kresbu, vysokou pevnost a perfektní stabilitu. Nábytek povrchově upravujeme přírodním olejem, který zvýrazní texturu masivu a zároveň dřevo chrání před mechanickým poškozením.

   

  Jídelní stůl pro 8 osob a jeho rozměry

   

  Čím se řídit při výběru jídelního stolu pro 8 osob? V první řadě prostorem vymezeným vaší domácností.

   

  Ideální je řídit se pravidlem, že každá osoba potřebuje na stole plochu o rozměru alespoň 60 cm na šířku a 40 cm na hloubku (v případě, že si nechceme vzájemně překážet). Čím více prostoru u stolu máte, tím lépe. Takže pokud se rozhodnete koupit stůl pro 10 osob i v případě, že vás je doma osm, chybu samozřejmě neuděláte.

   

  Pro jídelní stoly pro 8 osob platí, že musíme počítat s rozměrem alespoň 90 x 180 cm (ideální je 100 x 200 cm).

   

  Co se týče šířky, je třeba je stolu připočítat také prostor pro odsunutí židle. Ten by měl být alespoň 70 cm (ideální je 100 cm). Šířka celé jídelní sestavy pro 8 lidí může tedy být až 3 metry.

   

  Jídelní stoly pro 8 osob a jejich nabídka

   

  Protože naším cílem je vyhovět co největšímu spektru zákazníků, najdete v naší nabídce hned několik designů i tvarů stolů pro 8 osob. Téměř u všech produktů kategorie jídelní stoly máte možnost sami si zvolit z nabízených rozměrů.

   

  Máte rádi moderní design? Pak vás určitě zaujme jídelní stůl Quebec o rozměru 90 x 180 cm. Vrchní deska z masivního dubu má tloušťku až 4 cm. Spojení dubové desky a ocelových nohou propůjčuje stolu mimořádnou pevnost i nosnost.

   

  Oválný dubový stůl Otawa má délku 200 cm, takže je pro stolování osmi osob ideální. Působí vzdušným dojmem, nicméně má pevnou konstrukci a stabilní nožky. Dubové dřevo stolu propůjčuje vynikající pevnost.

   

  Rustikální jídelní stůl Linda má rozměry 100 x 200 cm a zaujme opravdu bytelnou konstrukcí s nohami do tvaru písmene A. Deska stolu má po obvodu tloušťku až 6 cm. Jídelní stůl se hodí nejen do domácností, ale také do restaurací či penzionů.

   

  Masivní stůl George představuje opravdu luxusní kus nábytku. O jeho bytelnosti svědčí deska o tloušťce až 3 cm a robustní nožky s průměrem 15 x 15 cm. Tento dubový stůl má délku 220 cm, takže se u něj pohodlně nají i víc než 8 osob!

   

  Jídelní stůl Solid vám poskytne prostor ke stolování o rozměru 100 x 200 cm. Nohy jsou v tomto případě ocelové, kdežto vrchní deska je z masivního dubu.

   

  K dispozici je také jídelní stůl Provence, u nějž máte možnost zvolit si ideální rozměr vrchní desky, a to až 100 x 200 cm. Stejně tak tomu je i u rustikálního stolu ve francouzském stylu.

   

   

  Jídelní sety 1+8

   

  Nechce se vám zdržovat výběrem jídelního stolu a židlí, které by k němu ladily? Pak se inspirujte sekcí jídelní sety 1+8, které kombinují vždy jeden jídelní stůl a 8 židlí. Na výběr máte z opravdu bohaté nabídky sestav do jídelny! U většiny sestav máte možnost volby počtu židlí z uvedených možností.

   

  Jídelní stoly dodáváme obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem. Domácí montáž zvládnete během několika málo minut!

 • Designové jídelní stoly

  Designové jídelní stoly od nás se hodí jak do domácností, tak i restaurací či penzionů, zkrátka všude tam, kde vládne design! Stanou se klenotem vaší jídelny i její praktickou součástí.

   

  U žádného z jídelních stolů neopomíjíme funkčnost, a to platí i pro moderní designové stoly. Nábytek vyrábíme z masivu a soustředíme se na jeho špičkové řemeslné zpracování. Dbáme na to, aby každý vámi vybraný model designového stolu měl veškeré funkční předpoklady stát se hojně využívaným kusem nábytku ve vaší domácnosti. Svým designem přitom jídelní stůl dokáže zpříjemnit celkovou náladu jídelny.

   

  Specializujeme se na masivní nábytek, přičemž nejčastěji pracujeme s dubovým a borovicovým masivem. Dubové jídelní stoly jsou k dispozici jak v čisté, tak v divoké variantě dubu. Designové stoly buď ponecháváme v přírodní variantě, nebo je bělíme či moříme na určitý odstín. Povrchová úprava se provádí přírodním olejem, který zvýrazní krásu textury masivu, a který zároveň chrání nábytek před mechanickým poškozením.

   

  Desky stolů jsou v některých případech z průběžné lepené spárovky, čímž je umocněna pevnost stolu a je také zabráněno nežádoucímu kroucení materiálu. Síla desky stolu bývá 2,5 – 4 cm.

   

  Designové jídelní stoly z Nábytku Mirek

   

  Nádherný kontrast rustikálního stylu s moderním vás zaujme na jídelním stole Quebec. Vrchní deska stolu je z masivního dubu, kdežto pro výrobu nohou byla použita ocel. U masivní desky se můžete setkat s drobnými prasklinkami a suky. Nejedná se o vadu! Naším cílem bylo zachovat krásu přírodního dřeva se všemi jeho znaky. Podobný design má také jídelní stůl Inox nebo Solid. I v těchto případech jsme zvolili kombinaci masivní desky a ocelových nohou.

   

  V případě, že nejste při zařizování jídelny limitováni prostorem, doporučujeme velký jídelní stůl George. Představuje krásný designový stůl o rozměru 220 x 100 cm, u nějž se pohodlně nají i 10 strávníků.

   

  Milovníky oblých tvarů potěší oválný jídelní stůl Otawa či dubový stůl se zaoblenými nožkami.

   

  Doplňte designový jídelní stůl o moderní jídelní židle! Nábytek navrhujeme s ohledem na to, aby jednotlivé kusy k sobě pěkně ladily. Inspirovat se také můžete sekcí jídelní sety, kde některé designové jídelní stoly kombinujeme s židlemi z naší nabídky.

   

  Designové jídelní stoly dodáváme demontované. Součástí balení je přehledný montážní návod, pomocí nějž nábytek snadno sestavíte.

Zobrazují se 1 – 26 z 26 položek