Jídelní stoly


Styl a design jídelního stolu

Jídelní stůl se může stát místem, které jediné sdružuje celou rodinu. Setkávají se u něj děti s rodiči a můžou si popovídat, hlavně se ale těší na chutné pokrmy. I proto je důležité, abyste vybírali kvalitní stoly z masivu, které něco vydrží a budou vám věrně sloužit nejen pár let, ale několik pár desetiletí. Poctivý masivní stůl můžete přenechat svým potomkům a stane se z něj bez potíží kousek s historickou hodnotou. Investujte do stolu z masivu a přidejte k němu také masivní židli, aby vše krásně ladilo. Nabízíme jídelní stoly z masivu v různých variantách, například to může být rustikální stůl, nebo kus ve stylu Provence a nechybí ani rozkládací jídelní stoly, vysoce praktické vybavení do menších místností. Nejčastějšími materiály našich masivních stolů jsou borovice a dub, na výběr budete mít ale také z dalších dřevin. 

Rozkládací jídelní stoly

Pokud se vás třeba jenom občas sejde u stolu víc, doporučujeme koupit rozkládací jídelní stůl. Mezi nejoblíbenější rozměry stolů patří 140 x 90 cm nebo 160 x 90 cm s možností rozložení na délku až 220 cm. Podobný rozkládací jídelní stůl už dokáže poskytnout opravdu plno místa pro všechny! Existuje několik druhů rozkladu stolu. Mezi nejpopulárnější patří využití plné šířky stolu, kde nohy stolu se posouvají na konec stolu a získáváte tak plnou šířku k používání. Druhým nejčastějším způsobem je rozklad ve střední části desky s tím, že nohy zůstávají pevné nebo se také posouvají na konec stolu.

Jídelní stoly z masivu a jejich varianty

Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete jak například rustikální stůl, tak i jídelní stůl Provence a moderní jídelní stoly například jídelní stůl kombinující masivní desku a ocelové nohy. Všechny jídelní stoly z naší nabídky jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů. Základem je masivní dřevo, nejčastěji dub nebo borovice, které nábytku propůjčuje perfektní pevnost a stabilitu. Konstrukce stolů je uzpůsobena i velké zátěži. Nábytek ošetřujeme přírodním olejem, který dřevo chrání před nežádoucím poškozením a zároveň zvýrazňuje kresbu přírodního masivu. Jídelní stoly dodáváme pečlivě zabalené, obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem, díky němuž pro vás domácí montáž bude hračkou!

Jaký rozměr jídelního stolu si vybrat?

Při výběr stolu do vaší jídelny myslete jestli je to Váš hlavní stůl nebo jen doplňkový do kuchyně. Pro pohodlné stolování se doporučuje nechat 60-80 cm pro dospělou osobu v závislosti na tom, jak Vám to dovoluje prostor. Samozřejmě platí čím více místa necháte tím bude stolování pohodlnější. Rozměry stolu podle počtu osob (menší rozměr má mírné snížení komfortu při sezení, naopak větší rozměr je při komfortním stolování.)

  • Stůl pro čtyři: 120 x 80, 140 x 80, 160 x 90 cm .

  • Stůl pro šesti: 160 x 90, 180 x 90.

  • Stůl pro osmi: 180 x 90, 200 x 100, 220 x 100 cm.

  • Stůl pro deseti: 220 x 100, 240 x 100 a více


Pokud nemáte tolik prostoru a rádi byste stolovali více doporučujeme výběr rozkládacího stolu. Získat tak extra prostor při vaší návštěvě. V případě nevyužití tak máte dostatek místa ve vaší jídelně.

Produkt přidán do seznamu přání
Product added to compare.