Jídelní stoly pro 4 osoby


Většina z nás je při zařizování jídelny limitovaná prostorem, který máme k dispozici, a samozřejmě také počtem osob. Odborníci však doporučují jídelní stůl naddimenzovat (samozřejmě pokud to alespoň trochu jde).

Jídelní stůl pro 4 osoby a jeho rozměry

Abychom si při jídle vzájemně nepřekáželi, potřebuje každá osoba plochu na stole o rozměru alespoň 60 cm na šířku a 40 cm na hloubku. Chybu samozřejmě neuděláte, pokud si do domácnosti se čtyřmi osobami pořídíte stůl pro 6 osob. Zjednodušeně lze říci, že více prostoru u jídelního stolu vůbec nevadí – právě naopak. Ne vždy nám to však interiér dovolí. Pro jídelní stoly pro 4 osoby platí, že musíme počítat s rozměrem minimálně 80 x 120 cm (ideální je 80 x 140 cm nebo 160 x 90). Pro kulatý stůl pro 4 osoby platí rozměr minimálně 100 cm (průměr). Pro další dvě osoby je ideální přidat vždy 25 cm v průměru. Sejde se vás občas u stolu o trochu víc? Pak doporučujeme rozkládací jídelní stoly, u nichž lze po rozložení získat délku až 200 cm nebo 220 cm.

Jídelní stoly pro 4 osoby a jejich nabídka

Snažíme se vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků, a proto v naší nabídce najdete hned několik designů stolů pro čtyři osoby. 

Jednou z možností je kulatý jídelní stůl v rustikálním stylu. Jeho výhodou je možnost volby průměru desky od 80 cm až do 110 cm. Kulaté jídelní stoly se krásně vyjímají ve velkých místnostech, nejlépe se čtvercovým půdorysem. Pokud máte rádi rustikální styl francouzského venkovského bydlení, doporučujeme francouzský stůl nebo stůl Provence. U obou možností máte na výběr z několika variant rozměrů. Pro 4 osoby se také hodí oválný dubový stůlrozkládací stůlkolekce NICE, rustikální stůl a další. U většiny jídelních stolů z naší nabídky máte možnost zvolit si ideální rozměr desky stolu. Jídelní stoly vyrábíme z masivu, a to většinou dubového, anebo borovicového. Tyto druhy dřevin jsou oblíbené zejména pro krásnou kresbu, vysokou pevnost a perfektní stabilitu.

Jídelní sety 1+4

Nechce se vám zdržovat výběrem jídelního stolu a židlí, které by k němu ladily? Pak se inspirujte sekcí jídelní sety 1+4, které kombinují vždy jeden jídelní stůl a 4 židle. Na výběr máte z opravdu bohaté nabídky sestav do jídelny! Jídelní stoly dodáváme obvykle demontované, společně s přehledným montážním návodem. Domácí montáž zvládnete během několika málo minut!

Produkt přidán do seznamu přání