Každý z nás je si vedomý, že kvalitný spánok je základním pilířem pro dobré zdraví a celkovou pohodu. Ve světě, kde strávíme téměř třetinu našeho života spánkem, není výběr správné postele jen otázkou pohodlí, ale zásadní investicí do naší fyzické a mentální vitality. V tomto příspěvku se zaměříme na klíčové faktory, které byste měli zvážit při výběru postele, abyste si zajistili klidný a pokojný spánek každou noc.

V následujících sekcích se podrobněji podíváme na důležitost správné podpory a komfortu, jak vybrat správnou velikost a rozměry postele, význam materiálů a trvanlivosti výrobku, jaký vliv má styl a design na celkovou atmosféru vaší spálňového interiéru a nakonec, jak najít nejlepší poměr ceny a kvality a význam záruky při výběru vaší nové postele.

Začněme tedy naší cestu k nalezení perfektní postele, která vám každou noc zajistí zdravý a pokojný spánek.

Při výběru ideální postele je důležité myslet na více než jen její velikost nebo styl. Postele z masívu, jako jsou dřevěné postele a specificky dubové postele, nabízí nejen estetickou krásu, ale jsou také symbolem trvanlivosti a kvality. Manželská postel či postel s úložným prostorem představují praktické řešení pro moderní spálňové prostředí, kde každý centimetr prostoru má svou hodnotu. A když mluvíme o rozměrech, postele 180 x 200 cm poskytují dostatek prostoru pro pohodlný odpočinek a regeneraci.

1. Důležitost Správné Podpory a Komfortu

Podpora chrbtice a rozložení tlaku jsou klíčové pro zajištění kvalitního spánku. Správná podpora zabraňuje vzniku bolestí zad a usnadňuje regeneraci těla během noci. Nejenže pomáhá udržet páteř ve správné pozici, ale také zajišťuje, že tělo je rovnoměrně podporováno, což snižuje bodový tlak a umožňuje svalům plně se uvolnit.

Penové matrace jsou oblíbené pro svou schopnost přizpůsobit se tvaru těla, což zajišťuje vynikající rozložení tlaku. Tato vlastnost činí penové matrace ideální pro jedince s chronickými bolestmi zad nebo kloubů.

Pružinové matrace nabízejí tradiční pocit pružnosti a jsou ceněny pro svou schopnost poskytovat pevnou podporu. Díky své konstrukci umožňují lepší cirkulaci vzduchu, což vede k chladnějšímu a pohodlnějšímu spánku. Avšak, mohou být méně účinné v rozložení tlaku v porovnání s penovými matracemi.

Latexové matrace kombinují nejlepší vlastnosti penových a pružinových matrací. Poskytují výbornou podporu a rozložení tlaku, přičemž jsou odolné a mají dlouhou životnost. Latex je také hypoalergenní materiál, což je výhodou pro alergiky.

výber matrace do postele

2. Velikost a Rozměry Postele

Výběr správné velikosti postele je esenciální pro pohodlný odpočinek. Velikost by měla být zvolena s ohledem na velikost místnosti a počet osob, které na posteli budou spát.

 • 90 x 200 cm je standardní velikost pro jednolůžkové postele, ideální pro jednotlivce, nabízí dostatek prostoru pro pohodlný spánek.
 • 120 x 200 cm a 140 x 200 cm jsou považovány za poloviční dvojlůžka, vhodné pro jednotlivce hledající více prostoru nebo pro páry s omezeným prostorem.
 • 160 x 200 cm a 180 x 200 cm jsou standardní velikosti pro manželské postele, poskytují dostatek prostoru pro dva lidi a umožňují pohodlný spánek bez vzájemného rušení.
 • 200 x 200 cm je velkorysá velikost, která nabízí maximální prostor a komfort pro páry, které preferují hodně místa.

Při výběru velikosti postele je také důležité zvážit velikost místnosti. Větší postele, jakou je 180 x 200 cm nebo 200 x 200 cm, vyžadují dostatečně prostornou místnost, aby nebyl prostor přeplněný a aby bylo možné snadno se pohybovat okolo postele.

postel z masívu dub

3. Materiály a Trvanlivosť

Materiály používané při výrobě postelí mají zásadní vliv na kvalitu spánku, trvanlivosť a celkový vzhled postele. Mezi nejoblíbenější materiály patří dřevo (dub, buk, borovice), kov a látka. Každý z těchto materiálů přináší specifické výhody a ovlivňuje vzhled a funkčnost postele.

 • Dubové postele jsou vysoce ceněny pro svou pevnost, trvanlivosť a klasický vzhled. Dub je tvrdé dřevo, které odolává opotřebení a s věkem získává půvabnou patinu. Dubové postele mohou být investicí na celý život, poskytují stabilní podporu a přidávají teplý, přírodní prvek do vaší spálňového interiéru.
 • Kovové postele nabízejí moderní vzhled a jsou cenově dostupnější. Jsou odolné, snadno se udržují a mohou být navrženy v široké škále stylů od minimalistických po složitě zdobené.
 • Postele z látky poskytují měkký a příjemný vzhled, nabízí širokou paletu barev a textur. Látkové čalounění může přidat do spálňového prostoru pocit luxusu a pohodlí, avšak vyžaduje více péče o údržbu.
postel z masívu dub

4. Styl a Dizajn a Funkce

Výběr stylu a designu postele je stejně důležitý jako její funkčnost. Postel by měla odrážet váš osobní styl a harmonicky zapadnout do celkového designu vaší spálňového interiéru. Moderní, venkovský, romantický, retro a industriální styl jsou jen některé z možností, které můžete zvážit.

 • Moderní postele se vyznačují čistými liniemi a minimalistickým designem, často jsou vyrobeny z kovu nebo lakovaného dřeva.
 • Venkovské postele čerpají inspiraci z přírody a tradičních materiálů, jako je neopracované dřevo, a přinášejí do spálňového prostoru teplý a uklidňující pocit.
 • Romantické postele se často vyznačují bohatým čalouněním a zdobnými detaily, které dodávají spálňovému prostoru pocit elegance a pohodlí.
 • Retro a industriální postele využívají historické a surové materiály pro vytvoření jedinečného a charakteristického vzhledu.

Funkce jako úložný prostor a odkládací zásuvky přidávají postelím praktickou hodnotu, umožňují efektivní využití prostoru a pomáhají udržet spálňový prostor organizovaný. Pokud hledáte postel s úložným prostorem, je to ideální volba jak ušetřit místo v ložnici a využít odkaldací prostory na maximum.

5. Najít Nejlepší Poměr Ceny a Kvality a Význam Záruky

Najít nejlepší poměr ceny a kvality při výběru postele vyžaduje pečlivé zvážení několika faktorů. Cena postele často odráží kvalitu materiálů, zpracování a designových prvků. Nicméně, vyšší cena nemusí automaticky znamenat lepší postel pro vaše potřeby. Zde je několik tipů, jak zajistit, že dostanete nejlepší hodnotu za své peníze:

 • Porovnávejte Nabídky: Využijte online srovnávače cen a vyhledejte akce a slevy. Mnoho výrobců a prodejců nabízí výrazné slevy během sezónních výprodejů nebo speciálních akcí.

 • Čtěte Recenze: Zákaznické recenze mohou poskytnout cenné informace o kvalitě postele, jejím komfortu a trvanlivosti. Zvláště pozornost věnujte zkušenostem s dlouhodobým používáním.

 • Zjišťujte Materiály: Ujistěte se, že materiály použité na postel jsou vysoce kvalitní. Například, masivní dřevo je trvanlivější než dřevotříska, ale také dražší.

 • Záruka: Někdy se můžete setkat také s delší zárukou než 2 roky. Na to si dávejte pozor, většinou se jedná o marketingový trik. A jde o záruku jen na určitou část výrobku, která stejně vydrží běžně více než 20 let. Pokud máte možnost řídit se historií firmy a jejími recenzemi.

Při výběru ideální postele je důležité zvážit všechny faktory, od podpory a komfortu, přes velikost a materiály, až po styl a cenovou dostupnost. Pamatujte, že investice do kvalitní postele je investicí do vašeho zdraví a pohody. Věnujte čas výběru postele, která nejlépe vyhovuje vašim individuálním potřebám a preferencím, a nebojte se investovat do produktu, který vám bude sloužit mnoho let.

Jak se Vyrábějí Postele ?

Při výběru ideální postele je důležité rozumět, co přesně do její výroby vstupuje. Proces výroby postelí je komplexní a zahrnuje řadu kroků, od návrhu přes výběr materiálů až po samotnou montáž. Zde se podíváme na klíčové aspekty výrobního procesu, které zajistí, že vaše nová postel bude nejen krásná, ale i odolná a pohodlná.

1. Návrh a Plánování

Vše začíná návrhem. Designéři pečlivě zvažují estetické i funkční aspekty postele, včetně stylu, velikosti a typu použitých materiálů. Moderní postele nejsou jen o vizuálním vzhledu; musí splňovat i specifické potřeby spáče, jako je podpora, komfort a úložný prostor.

2. Výběr Materiálů

Kvalita použitých materiálů přímo ovlivňuje trvanlivost a pohodlí postele. Masivní dřevo, jako je dub, buk nebo borovice, je často preferováno pro jeho pevnost a schopnost vydržet dlouhá léta používání. Kovové a čalouněné postele nabízejí jiné estetické a funkční výhody, včetně moderního vzhledu a přidání měkkosti.

výroba postele

3. Řemeslná Výroba

Ačkoliv moderní technologie hrají významnou roli ve výrobě postelí, mnoho kroků stále vyžaduje řemeslnou zručnost. To zahrnuje řezání a tvarování dřeva, svařování kovových dílů a čalounění. Řemeslníci používají své dovednosti k tomu, aby zajistili, že každý detail je perfektně provedený.

4. Montáž

Po dokončení všech dílů postele následuje montáž. Tento krok vyžaduje preciznost a pozornost k detailu, aby bylo zajištěno, že všechny části dokonale pasují a postel je stabilní a bezpečná k používání.

5. Kontrola Kvality

Před expedicí každá postel prochází důkladnou kontrolou kvality. Tento proces zahrnuje testování stability, pevnosti a celkové kvality provedení. Pouze postele, které splňují všechny stanovené normy, jsou odeslány zákazníkům.

výroba postele
Produkt přidán do seznamu přání
Product added to compare.